Ana Sayfa / Android / Admob Reklamları Gözükmüyor.. (2019) Açıklama
Admob-Reklaları-Gözükmüyor..-2019-Açıklama
Admob-Reklaları-Gözükmüyor..-2019-Açıklama

Admob Reklamları Gözükmüyor.. (2019) Açıklama

Admob Reklamları Gözükmüyor.. (2019) Açıklama

Bildiğiniz gibi android studio  ve benzeri yazılımlara yapın uygulamalara reklam amaçlı google tarafından yayınlanan admob  reklam verme kazanç sağlama sistemi gelmişti   2019 yılının  şubat ayından itibaren artık google play store üzerine yüklenmeyen hiç bir uygulama google admob reklamlarını kullanamayacak bildiğiniz gibi istek var ancak bunu karşılayacak admob reklamları yok  bir çok forum vs yazılım bloglarına baktım ama hiç bir açıklama yok tu ve google admob servisine mail attım ve bana verilen cevap olarak artık google play store ye eklenmesi şartı gelmiş bulunmaktadır.  uygulama içeriğiniz ne olursa olsun bu storeye yüklenmeyen hiç bir uygulmaya reklam verilmeyecektir ifadesi ile cevap almış bulunmaktayım peki şimdi ne yapmamız gerekiyor.

Bir yazılımcı olarak artık her şeyin daha zor olduğunu söyleyebiliriz. Uygulamanızı yapın emilator de test edin test yayını gözüküyorsa play store ye yükleyin başka bir çaresi yok ve daha fazla araştırmanıza veya projenizde soru işaretleri oluşturmanıza gerek yok .

Yani kısacası Sorun AdMob ‘dan kaynaklıdır. Politika değişikliğine gidildiğini bildirmiş bulunmaktadırlar.

Peki AdMob Nedir ?

AdMob, mobil uygulama geliştiricilerinin gelir elde etmesini sağlayan bir reklam hizmetidir. Google’ın web siteleri için sunduğu reklam servisleri olan AdSense ve AdWords ile karıştırılmaması gerekir. Daha basit bir şekilde ifade etmek gerekirse; AdMob, mobil uygulamanıza reklam ekleyerek para kazanmanızı sağlar.

İlk olarak 2006 yılında Omar Hamoui tarafından kurulmuş olan ve Kasım 2009’da Google tarafından 750 milyon USD’lik bir fiyatla satın alınan AdMob, reklam veren ve geliştiricileri buluşturan, Android dünyasının en çok tercih edilen gelir elde etme modellerinden birisi. AdMob, uygulamaların indirilme rakamlarına göre ücretlendirme yapmak yerine, reklamlara tıklanma oranlarına bağlı olarak gelir sunuyor. Kullanıcıların ilgi duydukları kategorilere göre reklam göstermesi sayesinde, uygulamanızın popülerliğine göre yüksek kazanç elde edebiliyorsunuz.

Nasıl başvurabilirim?

Mevcut AdSense hesabı olan geliştiriciler, bu hesabı mobil uygulamalar için AdMob ile senkronize edip, hemen kullanmaya başlayabilir. Eğer bir reklam hesabınız yoksa, buraya tıklayarak hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.

AdMob sadece gelir sunmakla kalmayıp, kullanıcı kitlenizi de öğrenmenize yardımcı oluyor. AdMob’un gelişmiş raporlama sistemi sayesinde, tıklamaları hangi ülkeden, hangi yaş aralığından, ne tür cihaz kullanan kişilerden alıyorsunuz, yaptığınız bir güncellemeden sonra kaç kişi uygulamanızı takip etmeye başladı vb. pek çok önemli bilgiyi ayrıntılı bir şekilde görebiliyorsunuz.

Dilerseniz Google Analytics hizmetini de AdMob içinde kullanabilirsiniz. Bu sayede de aynı şekilde uygulamanızı kullanan kitle hakkında ayrıntılı bilgi elde edebilirsiniz. Bu bilgiler ışığında yeni planlamalar yaparak, daha fazla kullanıcıya erişmeniz mümkün.

Kimler kullanıyor?

AdMob bugün, 650.000’in üzerinde uygulamada kullanılıyor. Google, AdMob hizmetini kullanan geliştiricilerine 1 milyar USD’nin üzerinde bir ödeme yapmış. 2013 yılından beri ise CPM değerlerinde yüzde 200 oranında bir artış söz konusu. Aylık olarak 200 milyarın üzerinde bir reklam gösterimi olan AdMob, her geçen gün daha faza kullanıcıya ulaşarak, ekosistemin de gelişmesine katkıda bulunuyor. 1 milyonun üzerinde reklam verenin de tercih ettiği AdMob’u sadece Android için değil, iOS ve Windows Phone 8 platformlarında da kullanabilirsiniz.

 

Hakkında MUHAMMED SALMAN

Kolay gelsin Php , Java , c# Visual St. Gibi Yazılım dilleri ile uğraşıyorum kendimi geliştirmeye çalışıyorum şu sıralar Android St. ile uğraşıyorum paylaşımlardada dikkat çekmiştir wordpress android paylaşımlarım mevcuttur gerekli soru ve görüşlerinizi yaz en yakın zamanda geri dönüş sağlarım

Bir Önceki yazı

Siteye-arka-plan-olarak-flat-resimler-ekleme-e1567121566236

Siteye arka plan olarak flat ekleme

3.0 02 Siteye arka plan olarak flat ekleme ile ilgi araştırmar yapıyordum  bir süredir üstünde …