Ana Sayfa / Android / Android Studio Kurulum
Android-Studio-Yükleme-ve-Kurma
Android-Studio-Yükleme-ve-Kurma

Android Studio Kurulum

Android Studio Kurulum

Android Studio Kurulum aşamasına geçelim bir önceki yazımızda android studio indir adlı yazımızda mevcuttu indirme işlemleri mevcuttu peki indirme işleminden sonra Kurulum aşamasına geçelim

Kurulum sırasında internetiniz sekinlikle kesintiye uğramasın çünkü kurulum aşamasında güncelleme yapcaktır ve bu aşamada kopma vs olduğu zaman Kurulum işlemi bittik ten sonra hatalar alabilirsiniz hatta hata alma olasılığı %80 90 dır.

Neyse Kurulum Aşamasına Geçelim Artık

Android  Studio exe sini sağ tıklıyoruz Yönetici olarak açıyoruz ve yönetici izni veriyor böylelikle  programa yetki vermiş oluyoruz

8 ADIMDA ANDROİD STUDİO KURULUMU YAPACAĞIZ RESİMLİ  ANLATACAĞIM

Android Studio kurulumu için ilk adım görülecek. Next düğmesine basarak kurulum işlemine başlıyoruz.

 

Adım 1Adım 2Adım 3Adım 4Adım 5Adım 6Adım 7Adım 8
Next düğmesine basarak kurulum işlemine başlıyoruz.

Next düğmesine basarak kurulum işlemine başlıyoruz.
Next düğmesine basarak kurulum işlemine başlıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Next düğmesi sonrası karşımıza çıkacak ekranda yüklemek istediğimiz bileşenleri seçiyoruz ve tekrar Next düğmesine basıyoruz.

Next düğmesi sonrası karşımıza çıkacak ekranda yüklemek istediğimiz bileşenleri seçiyoruz ve tekrar Next düğmesine basıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Next düğmesine bastıktan sonra yine lisans sözleşmesi karşımıza gelecek. Sözleşmeyi okuduktan sonra eğer kabul ediyorsak “I Agree” düğmesine basmamız gerekiyor.

Next düğmesine bastıktan sonra yine lisans sözleşmesi karşımıza gelecek. Sözleşmeyi okuduktan sonra eğer kabul ediyorsak "I Agree" düğmesine basmamız gerekiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sözleşmeyi onayladıktan sonra karşımıza Android Studio’nun ve SDK’nın nereye yükleneceğini soran bir pencere gelecek. Uygun yerleri belirttikten sonra tekrar “Next” düğmesine basıyoruz.

Sözleşmeyi onayladıktan sonra karşımıza Android Studio'nun ve SDK'nın nereye yükleneceğini soran bir pencere gelecek. Uygun yerleri belirttikten sonra tekrar "Next" düğmesine basıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğer Intel Donanım Hızlandırıcı’ya sahipseniz, Bir sonraki adımda ise karşımıza Android uygulamanız için kullanabileceğiniz emülatörün kurulum ayarlarının bulunduğu ekran çıkacak. Buradan emülatörün kullanabileceği bellek miktarını ayarlayabilirsiniz.

Intel Donanım Hızlandırıcı desteği bulunmayan bilgisayarlarda, bu pencere görüntülenmeyip, doğrudan bir sonraki adıma geçilmektedir.

Eğer Intel Donanım Hızlandırıcı'ya sahipseniz, Bir sonraki adımda ise karşımıza Android uygulamanız için kullanabileceğiniz emülatörün kurulum ayarlarının bulunduğu ekran çıkacak. Buradan emülatörün kullanabileceği bellek miktarını ayarlayabilirsiniz.  Intel Donanım Hızlandırıcı desteği bulunmayan bilgisayarlarda, bu pencere görüntülenmeyip, doğrudan bir sonraki adıma geçilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Android Studio’nun “Başlat” çubuğunda kısayol olarak gözükmesini istemiyorsak “Do not create shortcuts” seçeneğini işaretliyoruz ve “Install” düğmesine basıyoruz.

Android Studio'nun "Başlat" çubuğunda kısayol olarak gözükmesini istemiyorsak "Do not create shortcuts" seçeneğini işaretliyoruz ve "Install" düğmesine basıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Android kurulum işlemimiz başlıyor.

android kurulum işlemimiz başlıyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kurulum bittikten sonra “Next” düğmesine tıklıyoruz. Çıkan pencereden “Finish” düğmesine tıklıyoruz ve kurulumu sonlandırıyoruz.

Artık Android Studio'yu kullanmak için hazırsınız. Yazacağınız uygulamaları bekliyoruz!
Artık Android Studio’yu kullanmak için hazırsınız. Yazacağınız uygulamaları bekliyoruz!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VİDEOLU OLARAK ANLATIM

WİNDOWS İÇİN Kısa bir şekilde android studio Kurma İşlemi Bu kadar 

 
MAÇ İÇİN Kısa bir şekilde android studio Kurma İşlemi Bu kadar 
 
LUNİX İÇİN Kısa bir şekilde android studio Kurma İşlemi Bu kadar 

Hakkında MUHAMMED SALMAN

Kolay gelsin Php , Java , c# Visual St. Gibi Yazılım dilleri ile uğraşıyorum kendimi geliştirmeye çalışıyorum şu sıralar Android St. ile uğraşıyorum paylaşımlardada dikkat çekmiştir wordpress android paylaşımlarım mevcuttur gerekli soru ve görüşlerinizi yaz en yakın zamanda geri dönüş sağlarım

Bir Önceki yazı

Admob-Reklaları-Gözükmüyor..-2019-Açıklama

Admob Reklamları Gözükmüyor.. (2019) Açıklama

5.0 02 Admob Reklamları Gözükmüyor.. (2019) Açıklama Bildiğiniz gibi android studio  ve benzeri yazılımlara yapın …