Ana Sayfa / WebTools / Google Chrome için En Kolay Klavye Kısayolları
Google-Chrome-için-En-Kolay-Klavye-Kısayolları-1
Google-Chrome-için-En-Kolay-Klavye-Kısayolları-1

Google Chrome için En Kolay Klavye Kısayolları

Google Chrome için En Kolay Klavye Kısayolları

Google Chrome için En Kolay Klavye Kısayolları ile daha rahat bir kullanım sağlanabilir ancak Günümüzde her şey fare ile yapılmakta  benim gibi sizde 10 parmak kullanarak yazı veya çoğu seçenekleri kullanıyorsanız bu size yardımcı olacak bir iki tüyo aslında   bunları bilmek daha kolay fare  ile uğraşmak  veya elinin bir tanesini sürekli fare ye götürmek  zorunda kalmıyorsunuz bunun için güzel bir işlevsellik kazandırılmış  hadi nasıl yapıldığını görelim.

1. Yeni sekme açın Yeni bir sekme

açmak için Command tuşunu basılı tutun ve T tuşuna basın. PC için Ctrl tuşunu basılı tutun ve T tuşuna basın. Google Chrome için En Kolay Klavye Kısayolları

Google Chrome için En Kolay Klavye Kısayolları

 

2. Geçerli sekmeyi Kapat

kapat Sekmeleri tekrar kapatmak için asla bu aptal küçük “x” düğmesini tıklatmayın. Bunun yerine, Command tuşunu basılı tutarak ve W düğmesine basarak zaman kazanın. PC için, Ctrl tuşunu basılı tutun ve W düğmesine basın

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Son Sekmeyi Yeniden Açma

Bir sekmeyi kapattığımda nefret ediyorum, sonra saçmalamayı fark ediyorum, hala bu bilgiye ihtiyacım vardı. Sadece Command ve Shift tuşlarını basılı tutarım, sonra hızlıca kurtarmak için T tuşuna basın. PC için, Ctrl ve Shift tuşlarına ve ardından T tuşuna basın.

Bir sekmeyi kapattığımda nefret ediyorum, sonra saçmalamayı fark ediyorum, hala bu bilgiye ihtiyacım vardı. Sadece Command ve Shift tuşlarını basılı tutarım, sonra hızlıca kurtarmak için T tuşuna basın. PC için, Ctrl ve Shift tuşlarına ve ardından T tuşuna basın. 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Sonraki sekmeyi görüntüleyin

Başka bir sekmeyi tıklatmak için faremi tarayıcının üstüne sürüklemek yerine, Komut ve Seçenek tuşlarını basılı tutup sağ ok tuşuna basarak bir sonraki sekmeye hızlıca geçiyorum. PC için, Ctrl tuşunu basılı tutun ve sekmeye basın.

 Sonraki sekmeyi görüntüleyin Başka bir sekmeyi tıklatmak için faremi tarayıcının üstüne sürüklemek yerine, Komut ve Seçenek tuşlarını basılı tutup sağ ok tuşuna basarak bir sonraki sekmeye hızlıca geçiyorum. PC için, Ctrl tuşunu basılı tutun ve sekmeye basın. 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Önceki sekmeyi görüntüle

Aynı şekilde, Komut ve Seçenek tuşlarını basılı tutarak önceki sekmeye geçebilir, ardından sol ok tuşuna basabilirsiniz. PC için, Ctrl tuşunu basılı tutun ve 9 tuşuna basın.

5. Önceki sekmeyi görüntüle Aynı şekilde, Komut ve Seçenek tuşlarını basılı tutarak önceki sekmeye geçebilir, ardından sol ok tuşuna basabilirsiniz. PC için, Ctrl tuşunu basılı tutun ve 9 tuşuna basın.

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Belirli bir sekmeye geçme (ilk sekiz sekme)

Belirli bir sekmeye atlamam gerekirse, Komutu basılı tutar ve uygun numarayı seçerim. Mesela, yedinci sekmeye açılmam gerekiyorsa, Command tuşunu basılı tuttum ve 7 tuşuna basın. İkinci sekmeye tekrar açmam gerekiyorsa, Komut tuşunu basılı tuttum ve 2 tuşuna basın. PC için aynı işlem, sadece basılı tutun Komut yerine Ctrl.
6. Belirli bir sekmeye geçme (ilk sekiz sekme) Belirli bir sekmeye atlamam gerekirse, Komutu basılı tutar ve uygun numarayı seçerim. Mesela, yedinci sekmeye açılmam gerekiyorsa, Command tuşunu basılı tuttum ve 7 tuşuna basın. İkinci sekmeye tekrar açmam gerekiyorsa, Komut tuşunu basılı tuttum ve 2 tuşuna basın. PC için aynı işlem, sadece basılı tutun Komut yerine Ctrl.

 

 

 

 

 

 

 

 

7.Bağlantı metni yeni bir sekmede açma

İçinde ilgi çekici bir bağlantıya sahip olan bir makaleyi okuyorsam, Command tuşunu basılı tutarak ve bağlantıyı tıklatarak yeni bir sekmede açarım. Burada dene .

7.Bağlantı metni yeni bir sekmede açma İçinde ilgi çekici bir köprüye sahip olan bir makaleyi okuyorsam, Command tuşunu basılı tutarak ve bağlantıyı tıklatarak yeni bir sekmede açarım. Burada dene .

 

 

 

 

 

 

 

 

8. İmleci arama çubuğuna koymak

Bir URL veya Google’a bir şey yazmak için faremi arama çubuğuna sürüklemekten nefret ediyorum. Aksine, Command tuşunu basılı tutarım ve imleci arama çubuğuna atlamak için L tuşuna basın.

9. İmleci arama çubuğuna koymak Bir URL veya Google'a bir şey yazmak için faremi arama çubuğuna sürüklemekten nefret ediyorum. Aksine, Command tuşunu basılı tutarım ve imleci arama çubuğuna atlamak için L tuşuna basın.

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Mevcut aramayı sil

Bir URL’yi veya Google aramasını tamamen bozduysam, Command tuşuna basarak sil komutunu basılı tutarak hemen başlayacağım. PC için, Ctrl tuşunu basılı tutun ve Backspace tuşuna basın.

10. Mevcut aramayı sil Bir URL’yi veya Google aramasını tamamen bozduysam, Command tuşuna basarak sil komutunu basılı tutarak hemen başlayacağım. PC için, Ctrl tuşunu basılı tutun ve Backspace tuşuna basın.

Hakkında MUHAMMED SALMAN

Kolay gelsin Php , Java , c# Visual St. Gibi Yazılım dilleri ile uğraşıyorum kendimi geliştirmeye çalışıyorum şu sıralar Android St. ile uğraşıyorum paylaşımlardada dikkat çekmiştir wordpress android paylaşımlarım mevcuttur gerekli soru ve görüşlerinizi yaz en yakın zamanda geri dönüş sağlarım

Bir Önceki yazı

images

Ucretsiz domainle Adsense Alinir mi ?

0.0 00 Ucretsiz domainle Adsense Alinir mi ? Öncelikle merhaba webmaster’lerin cogu adsense den reklam …

2 Yorumlar

  1. Google Chrome için En Kolay Klavye Kısayolları Mrb sayfan ciddiyim dikkat çekici, teşekkürler

  2. Google Chrome için En Kolay Klavye Kısayolları Merhaba siteniz gerçekten dikkat çekici, facebookta paylaştım