Siteye arka plan olarak flat ekleme ile ilgi araştırmar yapıyordum  bir süredir üstünde çalıştığım sistemi sizlere sunuyorum sitelerine parasız parasız bir biçim de flat arka plan resmi ekleyebilirsiniz.

Arka Plan, herhangi bir eylemde daha geri planda yer edinen ve aslolan eylemin kendisi olmadığı herhangi bir şeyi açıklamak için kullanılan sözcüktür. Bilgisayarlarımızda, yazılımlarımız da ve hatta web sitelerimizde arka plan resmi kullandığımızda aslolan amacın dışına çıkmamış oluruz. Zira bizim aslolan işimiz yazılımla yada internet sayfası iledir.

-Arka Plan Resmi

Temadan sonrasında bir yazılımı kişiselleştirebilmenin en iyi yöntemi kişisel bir arka plan görüntüsü atamaktır. Mesela akıllı telefonunuzun arka planını değiştirdiğinizde dahi telefonunun yazılımını kişiselleştirmiş olmuş olursunuz. Arka plan görsellerinin bilgisayar yada yazılımlara hiçbir ziyanı yoktur, yalnızca istenildiği taktirde yazılımların kişiselleştirilebilmesi için düşünülmüştür. Arka plan resmi daha oldukça bilgisayar biliminde Duvar kağıdı olarak kullanılmaktadır.

İnternet te bir oldukça wallpaper (Duvar kağıdı) sitesi bulabilir, sadece genel de göz yorar ve ağır bir boyut vardır şimdi benim yapmış olduğum sistem ile flat arka plan oluşturacaksınız. İstediğiniz yazılma yada bilgisayarınızın masaüstüne arka plan resmi olarak atayabilirsiniz.

Özellikler :

1- 4K resimler arka planlar

2- İphone telefonlar için hususi biçimler

3- Hususi boyut seçimleri

4- Flat fotoğraf üstünde sapmalar

5- Flat fotoğraf üstünde hücre boyutlandırmalar

6- Flat fotoğraf üstünde gölgelindirme ve derinlikler

7- Flat fotoğraf üstünde renk seçenekleri kaç renk isterseniz ayarlayabilirsiniz.

 

RESİM OLUŞTURMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN

Siteye

https://mdsal.com/arkaplan

Nasıl Yapılır Videosu

Arka planımızı yaptık ve artık sitemize ekleyelim

Sayfamızın arka planına durağan(durgun) bir renk değil de bir fotoğraf eklemek istiyorsak kullanacağımız özellik background dır.Kullanımı ise ; <body background=”Resmimizin yolu”> Fotoğraf yolundan kastımız, ekleyeceğimiz resmin bilgisayarımızdaki yoludur.Örneğin masaüstünde tecrübe etme.jpg adlı bir resmimiz var ise eklenecek kodumuz : <body background=”tecrübe etme.jpg”> olacaktır. Doğal olarak eğer html dosyamız da masaüstünde ise. Masaüstünde değilse o anki konumunu, yukarıdaki adres çubuğuna tıklayarak öğrenebiliriz. Uzantımız gif yada png benzer biçimde değişik bir uzantı ise onu da altını çizmeliyiz.Eğer bilgisayarımızdan değil de herhangi bir sitedeki resmi ekleyecek isek ,ekleyeceğimiz resmin sitedeki url sini yazmalıyız.Bunun için resme sağa tıklayıp fotoğraf url’sini kopyala yada fotoğraf konumunu kopyala kısmından url sini almalıyız.Aldıktan sonrasında tecrübe etme.jpg olan yere,url adresini yazıyoruz.Daha iyi anlamamız açısından buna bir örnek verelim;

<body background="http://mdsal.com/arkplan.png">

ekleyelim ve kaydet yapalım artık arka plan resmimiz hazır gerçi artık bir oldukça sistemde arka plan seçenek olarak sunuluyor onlara da rahat bir halde eklenebilir.